بهترین روش ها برای جلوگیری از سرقت خودرو

بهترین روش ها برای جلوگیری از سرقت خودرو

راه ها ، روش ها و ابزار های زیادی وجود دارد که شما امنیت خودرو خود را تضمین کنید.

در این مقاله به تعدادی از موثر ترین روش ها جهت جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو به شما معرفی می کنیم.

قفل فرمان
جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو به وسیله قفل فرمان

جلوگیری از سرقت خودرو به وسیله قفل فرمان

قفل فرمان برای جلوگیری از چرخیدن فرمان خودرو جهت عدم سرقت آن به کار می رود. عموما قفل فرمان ها چند نوع دارند. انواع آن عبارتند از قفل فرمان افقی که بر روی فرمان در جهت ساعت 3 و 9 به صورت افقی بسته می شود تا از چرخش آن خود داری کند. نوع دیگر معمول این قفل فرمان ها بر روی بالار فرمان بسته شده و بر روی داشبورد خودرو قرار می گرد و مانع چرخیدن فرمان می شود. نوع دیگری از قفل فرمان وجود دارد که امنیت بالا تری دارد ولی بستن و باز کردن آن شاید کمی بیشتر از دیگر قفل ها زمان ببرد ، این مدل بر روی قسمت پایینی فرمان بسته شده و جهت دیگر قفل به پدال کلاچ یا گاز بسته می شود که اصطلاحاً به این نوع قفل ها پدالی هم گفته می شود.

قفل تایر
جلوگیری از سرقت خودرو با استفاده از قفل تایر

جلوگیری از سرقت خودرو به وسیله قفل تایر

احتمالاً قفل های تایر را که بیشتر توسط پلیس مورد استفاده قرار میگیرند را دیده اید. این نوع قفل ها عموماً برای خودرو های متخلف به کار می رود ، اما اگر در خودرو خود مقداری فضای خالی داشته باشید این نوع قفل ها از امنیت بالایی برخوردارند و شما می توانید خودرویتان را برای مدت زمان طولانی با خیال راحت پارک کنید. مطمئناً این نوع قفل ها برای استفاده مداوم مناسب نمی باشند.

کلید قطع کن (Kill Switch)
جلوگیری از سرقت خودرو با استفاده از کلید قطع کن Kill Switch

جلوگیری از سرقت خودرو با استفاده از کلید قطع کن

یکی از هوشمندانه ترین کار هایی که می توان برای امنیت خودرو انجام داد قرار دادن یک کلید قطع کن (Kill Switch) است. این کلید باعث می شود که برق سوئیچ خودرو یا برق پمپ بنزین خودرو را بجز شما کسی نتواند باز کند و عملاً خودرو شما را غیر قابل سرقت کند. البته این قابلیت از شکستن شیشه و سرقت وسایل داخل خودرو نمی تواند جلوگیری کند.

ردیاب آهنربایی یا ردیاب خودرویی
جلوگیری از سرقت خودرو با استفاده از ردیاب خودرو

جلوگیری از سرقت خودرو با استفاده از ردیاب

یک حقیقت تلخ در مورد خودرو ها به خصوص در ایران این است که اگر کسی بخواهد خودرو شما را بدزدد ، راهی برای آن پیدا خواهد کرد و همانطور که درصد زیادی از هموطنانمان از خودرو های ایرانی استفاده می کنند که متاسفانه امنیت بالایی ندارند. مطمئن ترین روش و جدید ترین روشی که در دنیا بر روی تمام خودرو های جدید و قدیمی ، ارگانی و سازمانی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد نصب ردیاب GPS بر روی خودرو است. با استفاده از ردیاب شما می توانید از موقعیت دقیق خودرو خود در هر کجای دنیا که باشید خبر داشته باشید ، برق خودرو خود را از راه دور قطع کنید یا اگر خودرو شما مورد دستبرد قرار گرفت شما را با یک پیامک اگاه کند یا اگر حتی قصد برداشتن باطری شما را داشته باشند دستگاه ردیاب شما را آگاه می کند. خلاصه مطلب تمام راه کار های امنیتی را می توانید در یک ردیاب خودرو پیدا کنید ، جدا از این که ردیاب ها انواع متفاوتی دارند و حتی بعضی از دستگاه ردیاب ها قابلیت هایی همچون دیاگ کردن خودرو شما ، شنود ، روشن و خاموش کردن خودرو از راه دور ، قفل کردن و باز کردن خودرو از راه دور و دیگر قابلیت ها را دارا می باشند. استفاده از ردیاب بر روی خودرو تضمین می کند که خودرو شما در صورت به سرقت رفتن در طول کمتر از 24 ساعت به احتمال 95 درصد پیدا شده و باز گردانی می شود. این گزینه در بین راه های امنیتی برای حفاظت از خودرو ، شاید از دیگر گزینه ها گران تر باشد ولی راه قابل اعتمادی است که خیالتان از وسیله نقلیه تان راحت باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

ردیاب آهنربایی بسیار قدرتمند با باطری 10000 میلی آمپری

ردیاب آهنربایی مدل JV03 با باطری 10000 میلی آمپری

ردیاب آهنربایی با باطری 5000 میلی آمپری

ردیاب آهنربایی مدل JV03 با باطری 5000 میلی آمپری ورژن 2019

ردیاب آهنربایی با باطری 5000 میلی آمپری

ردیاب آهنربایی مدل JV03 با باطری 5000 میلی آمپری ورژن 2017

ردیاب آهنربایی با باطری 2500 میلی آمپری

ردیاب آهنربایی مدل JV03 با باطری 2500 میلی آمپری ورژن 2017

ردیاب خودرو ضد آب و گرد و غبار

ردیاب خودرو هوشمند مدل JM01

ردیاب خودرو پیشرفته با قابلیت شنود

ردیاب خودرو هوشمند با قابلیت شنود مدل HGM-06E

ردیاب شخصی مناسب برای سالمند و بیمار

ردیاب شخصی مدل JI09 با قابلیت مکالمه برای بیماران و سالمندان

ردیاب شخصی مناسب برای کودکان و دانش آموزان

ردیاب شخصی مدل JI09-B با قابلیت مکالمه و RFID برای کودکان و دانش آموزان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *