ردیابی گوشی

در پارک نشسته اید و با دوست خود گرم صحبت شده اید.
بلند می شوید و می روید ، اما ای دل غافل که شما گوشی موبایل خود را در پارک روی نیمکت جا گذاشته اید.

ردیابی گوشی موبایل گم شده

در خیابان مشغول صحبت کردن با مدیر خود هستید و یک آن می بینید که دیگر گوشی موبایل شما در دستانتان نیست و دارد در دست یک سارق از شما دور می شود.

گوشی موبایل شما گم شده یا سرقت شده ، چه کنید!!!

ردیابی گوشی موبایل

خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی و به روز شدن گوشی های موبایل راه های بسیاری وجود دارد تا شما بتوانید گوشی موبایل گم شده یا سرقت شده خود را پیدا کنید.

بعضی از این راه ها در کوتاه مدت و خیلی سریع به شما جواب می دهند. ازجمله مکان یابی سریع گوشی هوشمندتان با اکانت گوگل ، ردیابی گوشی با نرم افزار سامسونگ و ردیابی گوشی با Find my phone اپل برای گوشی های آیفون.

ردیابی گوشی موبایل

پیدا کردن و ردیابی گوشی با اکانت گوگل – Google’s Find My Device

هر زمان که شما یک دستگاه هوشمند اندروید استفاده می کنید و با یک اکانت جیمیل وارد دستگاهی می شوید قابلیت Find my device دستگاه احتمالا از قبل روشن است.

این قابلیت به شما کمک می کند تا در زمانی که شما دستگاهتان گم شده یا به سرقت رفته است را از راه دور به سرعت پیدا کنید و یا ان را از راه دور مدیریت کنید.
برای مثال می توانید زنگ دستگاه را از راه دور به صدا در آورید ، گوشی را قفل کنید یا اطلاعات ان را پاک کنید.

حتما چک کنید که این قابلیت بر روی دستگاه شما فعال باشد.
می توانید این قابلیت را از منوی تنظیمات (Settings) – قسمت مکان یابی و امنیت (Security and Location) در گوشی های جدید تر این قسمت احتمالا با نام امنیت و بایومتریک (Biometrics and Security) شناخته می شود – قسمت پیدا کردن دستگاه من (Find My Device) پیدا کرده و چک کنید که حتما روشن باشد.

در این قسمت گزینه های متفاوتی وجود دارد از جمله کنترل از راه دور ، سرویس مکان یابی گوگل ، باز کردن گوشی موبایل از راه دور ، فرستادن آخرین مکان.

ردیابی گوشی موبایل با اکانت گوگل

در صورتی که نیاز به ردیابی گوشی گم شده یا به سرقت رقته خود داشتید می توانید به راحتی با استفاده از اکانت گوگل خود به آدرس زیر رفته و اقدام به پیدا کردن دستگاه خود کنید.

https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone

نکته: اگر چه ، زمانی این قابلیت به خوبی و دقیق کار خواهد کرد که دستگاه شما به اینترنت متصل باشد و لوکیشن دستگاه هم روشن باشد ، اما اگر دستگاه شما خاموش شده باشد یا اینترنت و لوکشین آن خاموش شده باشد دستگاه آخرین موقعیت مخابره شده توسط دستگاه را به شما نشان خواهد داد.

پیدا کردن و ردیابی گوشی موبایل سامسونگ

اگر گوشی یا تبلت سامسونگ دارید می توانید به راحتی از قابلیت Find My Mobile سامسونگ استفاده کنید.
با استفاده از لینک زیر می توانید وارد اکانت سامسونگ خود شوید و به راحتی به مکان یابی دستگاه خود بپردازید.

https://findmymobile.samsung.com/

ردیابی گوشی موبایل با اکانت سامسونگ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *