رد کردن لینک ها

کنترل و مدیریت ناوگان حمل و نقل

کنترل و مدیریت ناوگان حمل و نقل
کنترل و مدیریت ناوگان حمل و نقل

در دنیای امروز با افزایش روز افزون جمعیت و گسترش پهنای شهرها  و  روستاها و  همینطور افزایش زیاد ارتباطات جاده‌­ای، مدیریت ناوگان­‌ حمل و نقل خودروها در بخش­‌های مختلف امری  ضروری  و مهم می باشد .  دغدغه خاطر همه مدیران در صنعت حمل و نقل خودرو یافتن راهکارهای جدید و دقیق تر برای نظارت بهینه بر عملکرد ناوگان حمل و نقل و همینطور مدیریت منابع انسانی مرتبط با این ناوگان است .

مدیریت ناوگان حمل و نقل خودرو می تواند شامل طیف وسیعی از توابع باشد که از آن جمله می توان به تامین مالی وسایل نقلیه، نگهداری وسیله نقلیه، تله ماتریس وسایل نقلیه ( ردیابی و تشخیص ) ، مدیریت راننده، مدیریت سرعت، مدیریت سوخت و مدیریت سلامت و ایمنی اشاره کرد .

اطلاع از موقعیت مکانی خودرو، عملکرد رانندگان و نحوه رانندگی آن ها،سوانح رانندگی و بروز انواع تخلف، میزان کارکرد نیروی انسانی و موارد از این دست، از بزرگترین مشغله های صاحبان ناوگان حمل و نقل است . مدیریت ناوگان باعث رشد بازده کاری این صنعت خواهد شد .

اطلاع رسانی دقیق و موثر به مشتریان باعث حصول اطمینان بیشتر ایشان خواهد شد و این مسئله موجب ارتقا سطح کیفی ناوگان می گردد .

مدیریت ناوگان حمل و نقل یک تابع است که به شرکت هایی که در صنعت حمل و نقل به کسب درآمد متکی هستند، اجازه می دهد تا ریسک های مرتبط با سرمایه گذاری خودرو، بهبود بهینه سازی، بهره وری و کاهش هزینه حمل و نقل عمومی و هزینه های کارکنان خود را به حداقل برسانند . این توابع می تواند توسط بخش مدیریت ناوگان داخلی و یا ارائه دهنده مدیریت ناوگان برون سپاری مورد استفاده قرار گیرد.

کنترل ناوگان حمل و نقل
مدیریت و کنترل ناوگان حمل و نقل

مدیریت  ناوگان حمل و نقل با ردیابی خودرو

سیستم ردیابی خودرو، اساسی ترین تابع در تمام سیستم های مدیریت ناوگان حمل و نقل می باشد. این تابع معمولا مبتنی برGPS  می باشد . با پیشرفت فن آوری GPS، کاربرد ردیاب خودرو در ناوگان حمل و نقل بهینه سازی شد. امروزه شرکت های مختلف فعالی که دارای ناوگان حمل و نقل هستند جهت بالا بردن سطح کارایی خود از سیستم ردیاب خودرو در ناوگان حمل و نقل شرکتشان استفاده می کنند .

ردیاب خودرو به مدیران صنعت حمل و نقل این امکان را می دهد که به طور گسترده ناوگان خودرو و نیروی انسانی مرتبط با ناوگان را در هر لحظه رصد کرده و نقایص کار را بر طرف نمایند . ردیاب خودرو امروزه به یک وسیله بسیار مهم در ناوگان حمل و نقل تبدیل شده است .

رقابت در بین شرکت های تولید کننده و نمایندگی های مجاز این شرکت ها در اقصی نقاط جهان باعث شده است، تغییرات چشمگیری در ساخت ردیاب های خودرو ایجاد شود . دقت نقطه زنی، سرعت انتقال داده، کیفیت آنتن دهی، وزن، طراحی، ظرفیت باطری از جمله مواردی است که در فروش ردیاب خودرو توسط خریدار مورد نظر گرفته می شود . خدمات پس از فروش و نرم افزار مورد استفاده نیز در این مورد بسیار حائز اهمیت می باشند .

رفتار راننده

مدیریت ناوگان بسیار پیشرفته و سیستم های مخابراتی خودرو، طیف وسیعی از داده ها را در زمان واقعی و برای مدیران حمل و نقل و ناوگان جمع آوری می کند.

با ترکیب داده های دریافت شده از سیستم ردیابی وسیله نقلیه و رایانه های روی صفحه، می توان یک نمایه برای هر راننده داده شده (متوسط ​​سرعت، فرکانس مسیرها، شکاف، شدت مانور  و غیره) را ایجاد نمود. این داده ها می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا رانندگانی که دارای  عادات خطرناک هستند شناسایی شوند.

آموزش تخصصی جهت اصلاح و بهینه سازی امور جهت برطرف شدن این عادات خطرناک به مدیران ناوگان پیشنهاد می گردد .

نرم افزار مدیریت ناوگان

نرم افزار مدیریت ناوگان، مجموعه را قادر می سازد برای انجام یک سری از وظایف خاص در مدیریت هر جنبه ای که مربوط به ناوگان شرکت خودرو باشد را مورد بررسی قرار دهد. این وظایف خاص شامل تمام عملیات از خرید تا فروش وسایل نقلیه و بهینه سازی ناوگان را شامل می شود. نرم افزار، بسته به قابلیت های آن، اجازه می دهد تا توابع مانند شرایط رانندگی راننده و جزئیات خودرو، ردیابی هزینه های تدارکات، برنامه ریزی تعمیر و نگهداری و وظایف تعمیر و نگهداری، واردات معاملات سوخت و اندازه گیری عملکرد ناوگان از طریق گزارش ها و نمودارها مورد ارزیابی قرار گیرد.

ناوگان حمل و نقل
مدیریت ناوگان حمل و نقل

امنیت و کنترل ناوگان

پیشرفت های اخیر در مدیریت ناوگان اجازه می دهد ناوگان امنیتی و کنترل امنیت خودرو در هر لحظه مورد بررسی قرار گیرد.  بهره برداری از ردیاب خودرو در صنعت ناوگان حمل و نقل این اجازه را به مدیران و صاحبان صنعت می دهد تا مدیر ناوگان در زمان ربوده شدن وسایل نقلیه دسترسی سریع و موثری به موقعیت دستگاه ردیاب نصب شده پیدا کند.

اقدامات پیشگیرانه مدیریت ناوگان برای رسیدگی به آسیب و ضرر احتمالی بسیار موثر خواهد بود. دسترسی به موتور دستگاه از راه دور یکی از قوی ترین روش های ایجاد امنیت در زمان سرقت می باشد . مدیر ناوگان می تواند خودرو را از راه دور خاموش نماید. استفاده از یک رله قطع کن در ردیاب خودرو این امکان را برای مدیر ناوگان فراهم کرده است.

احتمال سرقت خودرو به صورت قطعی با استفاده از ردیاب خودرو توسط مجموعه حمل و نقل کاهش خواهد یافت. امنیت ناوگان حمل و نقل با استفاده از ردیاب خودرو هوشمند در این سال ها رو به افزایش است .

کنترل ناوگان حمل و نقل
مدیریت ناوگان حمل و نقل
بازگشت به بالای صفحه
× مشاوره ، پشتیبانی و فروش در واتس اپ